Ako to funguje?

POWER PLATE je trojdimensionálna (v troch rovinách) vibrujúca platforma umožňujúca akceleračný (zrýchľovací) tréning.

 

 

POWER PLATE pracuje na báze mimovoľných telesných reflexov. Vibrácie pôsobia na vysoký počet svalových vlákien, ktoré nie sú pri bežnom tréningu využívané. Reakcia tela na mechanické stimuly je úplne prirodzená a nenútená. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy, ktoré majú s ohľadom na frekvenciu za následok rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien a to 30-50krát za sekundu.Tréning na POWER PLATE je jednoduchý, bezpečný a veľmi efektívny, kde za 10 minút dosiahnete rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení v posilňovni trvajúcim 1 hodinu. Tento tréning umožňuje kvalitné precvičenie svalstva celého tela.

 

 

 

 

Vývoj vibračného tréningu

 

Vibračný tréning má svoj pôvod v lete do vesmíru. Pomocou tejto tréningovej metódy mohli ruskí kozmonauti zotrvať vo vesmíre až 420 dní bez toho, aby mali problémy so svalovou a kostnou atrofiou. Tieto poznatky ruského výskumu súvisiaceho s letom využili vývojári POWER PLATE a vytvorili tak ultimatívny prístroj pre welness a fitness.

 

POWER PLATE pomáha aj profesionálom pre zlepšenie sily a výkonu. V zahraničí ho využívajú športové atletické a futbalové tímy (Barcelona, Arsenal, AS Monako, atd.).Bez POWER PLATE sa dnes nezaobíde ani 
niekoľko známych osobností ako napr.Madonna, Anny Lenox, Giorgio Armani, Claudia Schiffer, Julia Roberts, Demi Moore, atď.